Rodzinna pasja

Historia naszej firmy to opowieść o wielopokoleniowej pasji oraz szacunku do pracy i tradycji rzemieślniczej. Opowieść, która zaczęła się w 1928 roku...

Nasza tradycja

W 1928 roku nasz dziadek, Bazyli Guła rozpoczął swoją niezwykłą przygodę z pozłotnictwem. Po latach nauki otworzył własną pracownię, najpierw we Lwowie, a później – wspólnie ze swoim synem, Ignacym – w Krakowie. Zajmował się w niej m.in. ozdabianiem przedmiotów metalami szlachetnymi

oraz konserwacją i wyrobem ram stylowych. Nasz tata Ignacy znany był z wyjątkowych umiejętności i niezwykłej dbałości o detale. W pracowni pomagała mu żona, a nasza mama, Halinka. Choć czasy dla rodzinnego fachu nie zawsze były łaskawe, tradycje rzemieślnicze przetrwały i są pielęgnowane do dziś. Dzięki temu krakowianie i wszyscy ci, którzy szukają unikatowych ram i kreatywnych rozwiązań, mogą odwiedzić nasz niezwykły showroom znajdujący się przy ulicy Miodowej 33.

Nowe pokolenie, ta sama pasja.

Od 1992 roku na czele firmy stoją Renata Guła-Grabowska wraz z mężem Ryszardem i bratem Mariuszem. W codziennej pracy kierujemy się tymi samymi wartościami, co dziadek Bazyli: miłością do piękna i sztuki oraz szacunkiem dla rzemieślniczej precyzji. Równocześnie dbamy o zmieniające się potrzeby klientów.

Systematycznie wprowadzamy najnowsze światowe trendy i rozszerzamy asortyment o takie wyroby, jak importowane listwy, nowoczesne szkła czy różnorodne passe-partout. Najważniejszym elementem oferty pozostają niezmiennie ramy: do obrazów, luster, unikatowych kolekcji. Tworzymy je kompleksowo w naszych pracowniach: począwszy od frezowania profilu, jego obróbki, złocenia, skończywszy na patynowaniu i nadawaniu mu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki temu ściany naszych klientów zdobią przedmioty jedyne w swoim rodzaju, będące wyrazem mistrzowskiego wykonania oraz ponadczasowego piękna.

Renata

Guła-Grabowska

Od 1990 roku posiada tytuł Mistrza Pozłotnictwa. Jest odpowiedzialna za kontakt z klientem, kreowanie opraw oraz finalny efekt prac. To ona przejęła po ojcu zakład na ulicy Starowiślnej 79, a po latach nie tylko go rozwinęła, ale też otworzyła kolejne. Obecnie przy ul. Miodowej 33 światowej skali showroom. natomiast przy ul. Zakopiańskiej 73 znajduje się pracownia, stolarnia i oczywiście nasz drugi showrom.

Mariusz

Guła

Dyplomowany Mistrz z zakresu pozłotnictwa. Od 16 roku życia wykonuje ramy stylowe, 20-letnie doświadczenie i pasja pozwalają na ręczne wykonanie najlepszych a zarazem najpiękniejszych ram od podstaw: od gruntu poprzez pulmenty do złocenia i polerowania. Z mistrzowską precyzją łączy tradycyjne pozłotnictwo z nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu tworzy tak niezwykłe oprawy z najszlachetniejszych materiałów.

Ryszard

Grabowski

Od prawie 30 lat współpracuje z żoną, projektując i konstruując najbardziej wymagające oprawy.

Żaneta

Grabowska

Czwarte pokolenie miłośników piękna i mistrzów sztuki ramiarskiej. Pasjonatka designu i wnętrzarstwa.

Patrycja

Grabowska

Najmłodsza w rodzinnej firmie. Zajmuje się głównie kwestiami marketingowymi oraz kontaktami z dekoratorami.

Wojciech

Pietrasz

Absolwent ASP, mistrz barwy i koloru. Dzięki swoim malarskim umiejętnościom nadaje oprawom prawdziwie artystyczny szlif.

Adam

Sołtysiak

Młody muzyk, z wyjątkowym zapałem do pracy i niewyczerpaną ilością energii! Zawsze uśmiechnięty i pomocny.

Poprzednie pokolenia

Bazyli

Guła

Urodzony i wykształcony we Lwowie, gdzie w 1928 roku rozpoczął naukę zawodu, a w 1934 roku zdał egzaminy czeladnicze. Wraz z żoną Stefanią prowadził pracownię w Krakowie na ulicy Grodzkiej i na ulicy Brzozowej.

Ignacy

Guła

W 1981 roku przy ulicy Starowiślnej 79 otworzył zakład ramiarski. W 1986 roku otrzymał tytuł Mistrza Pozłotnictwa. Zajmował się zarówno projektowaniem profili, jak i ich wykonawstwem. W codziennej pracy radził sobie bez fabryk i hurtowni. Dzięki temu fach, który przekazał swoim dzieciom, był pochodną wielkiego talentu, wiedzy i doświadczenia.

Halina

Guła

Przez kilkadziesiąt lat niestrudzenie pomagała swojemu mężowi Ignacemu w pracy. W firmie była jego prawą ręką, w domu – najlepszą gospodynią.

Nasz salon

Krakowskie studio naszej firmy to miejsce, w którym rzemieślnicza precyzja łączy się z artystycznym duchem, a najnowsze światowe trendy z dawną ramiarską tradycją. Elegancki i nowoczesny showroom prezentuje ogrom efektów, możliwości, jakie można uzyskać dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu. To również przestrzeń stanowiąca odbicie naszej pasji i zamiłowania do piękna. Mamy nadzieję, że zainspiruje ona wszystkich koneserów.

Zobacz więcej filmów

Referencje

Ciepłe słowa i pozytywne emocje, jakimi nasi klienci reagują na wykonane przez nas ramy i oprawy, mają dla nas wielką wartość. W tym miejscu przedstawiamy kilka oficjalnych referencji, jakie otrzymaliśmy od znanych osób, firm, organizacji.

Pracownia pozłotnicza Ramy Verso (…) to wysoka jakość świadczonych usług, konkurencyjne ceny, indywidualny stosunek do klienta oraz wychodzenie naprzeciw jego oczekiwaniom (…)

- Elżnieta Filipiak

Restauracja Wierzynek

Wszystkie nasze zlecenia (…) są wykonywane z ogromną znajomością wykonywanego rzemiosła, a co najważniejsze z dobrym smakiem i kunsztem sztuki ramiarza oraz złotnika.

- Zofia Cześnikiewicz

Symposium Cracoviense

Prace wykonywane przez Pracownię Pozłotniczą Verso (…) charakteryzują się wysoką jakością, starannością, wykonywane są terminowo, w sposób optymalny pod względem technicznym oraz ekonomicznym.

- Joanna Wilgierz

Hotel Copernicus

Firma swoje usługi świadczy z należytą starannością i na wysokim poziomie.

- Lucjan Tabaka

Politechnika Krakowska